XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 8.10.2017 r.

W życiu szukamy szczególnych znaków Bożej obecności i odpowiedzi na nasze modlitwy. Chcemy to usłyszeć, zobaczyć. Ale Bóg mówi do nas także przez drugą osobę, natchnienie, dobrą myśl, przypadkowy zbieg okoliczności.
  1. Zapraszamy do wspólnego odmawiania Różańca. W naszej Wspólnocie Różaniec odmawiamy przed Mszami św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  2. Jesienny Kurs Przedmałżeński w Polskiej Misji, rozpocznie się w najbliższy czwartek 12 października, Mszą św. o godz. 18.00 w kaplicy miłosierdzia Bożego.
  3. W sobotę – Dzień Edukacji Narodowej w naszej Ojczyźnie. Dzień, w którym wspominamy i modlimy się za naszych nauczycieli, wychowawców i pedagogów. Módlmy się za tych, których już nie ma wśród nas – prosząc dla nich o życie wieczne, jak i tych, którzy przemierzają drogę do domu Ojca, aby dobry Bóg obdarzył ich swoim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy XVII Dzień Papieski, w ramach którego będzie przypominana nauka papieża Polaka i tradycyjnie będą zbierane ofiary na Fundację Nowego Tysiąclecia im. Jana Pawła II.
  5. W czwartek, 5 października katecheza dla klasy VII B o godz. 16.30 w oratorium Quo Vadis.
  6. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego rano o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. Msze św. w kościele św. Jana w piątki o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w katedrze na Medborgarplatsen o godz. 17.00.
  7. Dziś, zgodnie z zapowiedzią przeprowadzana jest kwesta na pomoc materialną dla starszego małżeństwa rodaków w Norlandii, którzy z powodu utraty zdrowia i braku pomocy od lokalnych urzędów są przejściowo całkowicie zależni od doraźnej pomocy darczyńców. Zbiórkę i pomoc organizuje Stowarzyszenie Patriotów Polskich w Szwecji - Semper Fidelis.
  8. Przy wyjściach z kościoła można nabyć książkę naszego rodaka, wielokrotnego recydywisty zaliczonego do szczególnie niebezpiecznych, który przesiedział w więzieniach 15 lat swojego życia i podczas ostatniego wyroku nawrócił się. Napisał powieść opartą na faktach, która to okazała się być doskonałym debiutem. Książka nie jest o nim samym, ani kryminałem, tylko traktuje o wydarzeniach, w których uczestniczył. Powieść zbiera bardzo dobre recenzje i jest dla wszystkich. Bez podziału na wiek, religie i płeć. Cena 100 koron.
  9. Stowarzyszenie Patriotów Polskich Semper Fidelis zaprasza na spotkanie z panią dr Ewą Kurek, którego tematem będzie "DZIECI ŻYDOWSKIE W POLSKICH KLASZTORACH w latach 1939-1945". Pani dr Ewa Kurek jest naukowcem, historykiem, publicystką i uznanym od ponad 20u lat ekspertem w temacie stosunków polsko-żydowskich i jej prawdziwa pasją jest odkłamywanie historii. Spotkanie odbędzie się w lokalu Oratorium Quo Vadis, na Södermannagatan 52, w sobotę 14 października o godz. 16.00. Wstęp Wolny.
  10. Dnia 21 września, w wieku 87 lat, zmarła Eleonora Grinndal z domu Słomecka. W trudnych dla Polski czasach, udzielała pomocy szpitalom i osobom potrzebującym na terenie całego Kraju. Założyła organizację Medyczne Wsparcie dla Polski, które zasłużyło się zorganizowaniem bardzo wielu akcji charytatywnych, dostarczających leki i sprzęt medyczny do szpitali i dla chorych potrzebujących. Pogrzeb ś.p. Eleonory Grinndal odbędzie się we wtorek, 10 października 2017 r., o godz. 11.00 w katolickiej kaplicy na Solnej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.