XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA 1.10.2017 r.

Przepisy ruchu drogowego pomagają nam w bezpiecznym poruszaniu się po drogach, zasady dobrego wychowania umożliwiają nam kulturalne zachowanie się w towarzystwie, a Boże przykazania prowadzą  nas do Nieba. Niech uczestnictwo w niedzielnej Eucharystii doda nam sił, abyśmy w rozpoczynającym się tygodniu, mogli jak najwierniej wypełniać przykazania Boże.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Aniołów Stróżów, w środę – św. Franciszka z Asyżu, w piątek - św. Faustynę Kowalską, w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Różańcową.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. w kościele św. Jana od już godz. 17.00, o godz. 17.30 nabożeństwo Eucharystyczne, następnie Msza św. i po niej spotkanie ministrantów i rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy o godz. 10.00 wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o pokój na świecie. Dołączymy też do wielkiej inicjatywy w Polsce pod nazwą: „Różaniec do granic”. Jak piszą organizatorzy – „Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata.” Dlatego, zachęcamy do wzięcia udziały w tej modlitwie.
  3. W czwartek, 5 października katecheza dla klasy VIII B o godz. 16.30 w oratorium Quo Vadis.
  4. W sobotę, 7 października katecheza dla dzieci i młodzieży w Bromma Gymnasium wg rozkładu.
  5. W przyszłą niedzielę, tradycyjnie jak w każdą drugą niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 12.00 – Apel Jasnogórski.
  6. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego rano o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedziele Msze św. w kościele św. Jana o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w katedrze na Medborgarplatsen o godz. 17.00.
  7. Jesienny Kurs Przedmałżeński w Polskiej Misji, rozpocznie się w czwartek 12 października, Mszą św. o godz. 18.00 w kaplicy miłosierdzia Bożego.
  8. W przyszłą niedzielę przeprowadzana będzie kwesta na pomoc materialną dla starszego małżeństwa rodaków w Norlandii, którzy z powodu utraty zdrowia i braku pomocy od lokalnych urzędów są przejściowo całkowicie zależni od doraźnej pomocy darczyńców. Zbiórkę i pomoc organizuje Stowarzyszenie Patriotów Polskich w Szwecji - Semper Fidelis.
  9. Dnia 21 września, w wieku 87 lat, zmarła Eleonora Grinndal z domu Słomecka. W trudnych dla Polski czasach, udzielała pomocy szpitalom i osobom potrzebującym na terenie całego Kraju. Założyła organizację Medyczne Wsparcie dla Polski, które zasłużyło się zorganizowaniem bardzo wielu akcji charytatywnych, dostarczających leki i sprzęt medyczny do szpitali i dla chorych potrzebujących. (m.in. sprzęt rehabilitacyjny, lekarstwa, strzykawki i igły dla dzieci chorych na cukrzyce, pomoce ortopedyczne, łóżka szpitalne hydrauliczne, łóżkowe dźwigi osobowe, fotele dentystyczne, przyrządy ginekologiczne, stoliki opatrunkowe, wózki inwalidzkie, rulatory, aparaty rentgenowskie, itd.).Pogrzeb ś.p. Eleonory Grinndal odbędzie się we wtorek, 10 października 2017 r., o godz. 11.00 w katolickiej kaplicy na Solnej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.