XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA 10.09.2017 r.

Zaczynając kolejny tydzień naszego życia, gromadzimy się na niedzielnej Eucharystii, składając Bogu Ofiarę uwielbienia i dziękczynienia za wszelkie dobro, jakie od Niego otrzymujemy. Sprawujemy ją razem z Jezusem Chrystusem, który zapewnia nas: „Gdzie są dwaj lub trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich”. Modlitwa wspólnoty Kościoła staje się więc modlitwą samego Jezusa, który wstawia się za wierzącymi u naszego Ojca.
  1. W czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Warto przy okazji tego święta zainteresować się, czy w naszym domu na widocznym miejscu umieszczony jest krzyż, który jest świadectwem naszej wiary. Msze św. o godz. 10.00 i 18.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego. W piątek, 15 września – Matki Bożej Bolesnej. Msze św. rano w kaplicy Miłosierdzia Bożego i wieczorem o godz. 18.00 w kościele św. Jana.
  2. W naszej wspólnocie bardzo serdecznie witamy ks. Piotra Szumnego, który od tego roku będzie pracował w Polskiej Misji Katolickiej w Sztokholmie. Życzymy ks. Piotrowi wszelkich potrzebnych łask do wypełnienia swojego powołania na szwedzkiej ziemi.
  3. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Miłosierdzia Bożego rano o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedziele Msze św. w kościele św. Jana o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w katedrze na Medborgarplatsen o godz. 17.00.
  4. Rozpoczął się kurs j. szwedzkiego dla początkujących, zaawansowanych i konwersacje z p. Barbro Larsson. Zajęcia odbywają się w niedziele o godz. 12.30 w oratorium Quo Vadis przy Södermannagatan 52, T-Skanstull.
  5. W niedzielę 17-ego września po Mszy św. o godz 12.00, odbędzie się przy pomniku katyńskim obok kościoła św Jana uroczystość upamiętnienia 78-ej rocznicy zdradzieckiej napaści Rosji sowieckiej na Polskę, w porozumieniu i we współpracy z Niemcami, bezpośrednio po napaści z ich strony 1ego września. Jednocześnie tego samego dnia o godz. 15.30 odbędzie się pokaz filmu pt. ”Wołyń” w lokalu Oratorium QuoVadis, ulica Södermannagatan 52, T-Skanstull. Wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie w imieniu organizatorów - Stowarzyszenie Patriotów Polskich w Szwecji Semper Fidelis.
  6. Zapowiedzi: Diana Małgorzata Bocheńska i Krystian Paweł Świerad zam. w Hägersten. Zapowiedź II
  7. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy moc serdecznych życzeń; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.