XXII NIEDZIELA ZWYKŁA 3.09.2017 r.

Eucharystia, która jest źródłem i szczytem życia chrześcijańskiego, pozwala nam poznać, co mamy czynić i udziela sił do wypełniania słów Jezusa: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje”. Kto bowiem naśladuje Zbawiciela, nie troszczy się tylko o siebie samego i nie ocenia rzeczy w oparciu o własne korzyści. Przeżywa swoje życie w kategoriach daru i bezinteresowności, co jest owocem łaski Bożej.
  1. W piątek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, popularnie zwane świętem Matki Bożej Siewnej, z którym jest związany obrzęd błogosławienia ziarna i nasion. Czcząc Najświętszą Maryję Pannę w tym dniu pamiętajmy, że 300 lat wcześniej nałożono korony na cudowny obraz jasnogórski. Polecajmy w tym dniu w naszych modlitwach zarówno tych, którzy strzegą obrazu Matki Bożej, a więc ojców paulinów, jak i wszystkich pielgrzymów wędrujących do Jej tronu. Msza św. w kaplicy o godz. 10.00 i wieczorem w kościele św. Jana o godz. 18.00
  2. Rozpoczęcie katechezy w Polskiej Misji Katolickiej w sobotę, 9 września Mszą św. w auli Bromma Gymnasium.
  3. Od września, w dni powszednie, Msze św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego rano o godz. 10.00 i wieczorem o godz. 18.00. W niedziele Msze św. w kościele św. Jana o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w katedrze na Medborgarplatsen o godz. 17.00.
  4. Rozpoczął się kursu języka szwedzkiego. Zajęcia odbywają się w niedziele o godzinie 12.30 w oratorium Quo Vadis przy Södermanagatan 52 T-Skanstull. Kursy dla poczatkujących, zaawansowanych i konwersacje z Panią Barbro Larsson. Na kurs zaprasza stowarzyszenie Ansgar. Na stronie stowarzyszenia więcej informacji.
  5. Zapowiedzi: Diana Małgorzata Bocheńska i Krystian Paweł Świerad zam. w Hägersten. Zapowiedź I
  6. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy moc serdecznych życzeń; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.