XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2017 r.

Przychodzimy do świątyni najczęściej po to, by prosić: o zdrowie, długie życie albo pomyślność w naszych przedsięwzięciach. Salomon prosił o mądrość, o umiejętność właściwego rozstrzygania trudnych spraw - i ta modlitwa spodobała się Bogu, została wysłuchana. A moja modlitwa? Czy jest miła Bogu? Może zbyt często myślimy tylko o sobie, zamiast tak po prostu cieszyć się obecnością Boga.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Ignacego Loyolę, kapłana, we wtorek - św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek - św. Jana Marię Vianneya, kapłana.
 2. We wtorek 1 sierpnia przypada kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji ofiar Powstania Warszwskiego zostanie odprawiona w kaplicy we wtorek o g. 10.00
 3. We wtorek rozpoczyna się sierpień, który przeżywamy jako miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o pdjęcie trudu wyrzeczenia i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud powstrzymania się od picia alkoholu ofiarujmy w intencji rodzin dotkniętych chorobą alkoholową, a także pielgrzymujących do tronu Naszej Matki.
 4. W sierpniu Msze św. w kaplicy w ciągu tygodnia tylko o godzinie 10.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca; z tej racji w piątek okazja do spowiedzi od g. 17.00, następnie nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a po nim Msza św. o g.18.00; w sobotę Msza św. w kaplicy połączona z wymianą tajemnic Żywego Różańca o g. 10.00. Intencja ogólna: o trzeźwość w naszych rodzinach.
 6. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.00.
 7. Przyjaciele Radia Maryja zapraszają na Mszę św. w intecji naszej Ojczyzny w niedzielę 6 sierpnia o g. 12.00 w kościele św. Jana.
 8. W przyszłą niedzielę jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium "Quo Vadis". Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
 9. W dniach 11 -15.08 do Sztokholmu przyjeżdża grupa osób niepełnosprawnych i poszukują 1-2 wolontariuszy do pomocy przy pchaniu wózków na w trakcie zwiedzania w Sztokholmu. W szczególności w dniu 11 sierpnia oraz 12 sierpnia.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Zapowiedzi:
Alexandra Krysiak i Martin Anders zamieszkali w Singapore. Zapowiedź III.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.