VI Niedziela Zwykła 11 lutego 2018 r.

Niedziela jest dniem wyjątkowym, inspirującym do tego, by jeszcze bardziej cieszyć się i radować w Panu, który widząc naszą nędzę, nasze niepowodzenia i trudności, lituje się nad nami, wyciąga swoją dłoń i dotyka nas swoim uzdrawiającym miłosierdziem. Bez obaw i lęku stańmy zatem przed Nim i skruszeni w sercu wyznajmy Mu nasze winy, wołając do Niego razem z trędowatym z dzisiejszej Ewangelii „Jeśli chcesz, możesz mnie oczyścić”.
 1. Dziś w kościele obchodzimy XXVI Dzień Chorego. Prośmy Boga o łaskę zdrowia dla wszystkich, którzy są dotknięci przez różne choroby. Po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 2. Dziśrozpoczynamy 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, a w środę czas Wielkiego Postu, niech zaowocują one dobrymi postanowieniami i ich wierną realizacją.
 3. Dziś, również w Katedrze na Medborgarplatsen po Mszy św. o g. 17.00, tradycyjne spotkanie przy pączkach w dużej sali katedralnej. Zaprasza Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II.
 4. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem na znak pokuty odprawimy w kościele św. Jana o g. 10.00 i 18.00. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
 5. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18, a rozpoczęciem 60 roku życia (post polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia, dodatkowo można też praktykować inne formy pokuty). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.
 6. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokuty w Kościele. Powstrzymajmy się, więc od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
 7. W czwartek od g. 16.30 w Oratorium "Quo Vadis" katecheza dla klasy VII b.
 8. Trwa Kurs Przedmałżeński. Zapraszamy w czwartek do Kaplicy Bożego Miłosierdzia przy Södermanagatan 52 na g. 18.30.
 9. W piątek w kościele św. Jana po Mszy św. o g. 18.00, rozpoczniemy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które wszystkich zapraszamy. Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu, po Mszy św. o g. 9.00 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
 10. Od 26 lutego do 2 marca organizujemy w Oratorium "Quo Vadis" półkolonie "sportlov" dla dzieci i młodzieży. Zapisy u ks. Piotra.
 11. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.00.
 12. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 13. Pogrzeb : + Maciej Madziński, l. 60 we wtorek 13 lutego w Stora Gravkoret na Solnej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.