VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 21.05.2017 r.

Jezus Chrystus, który umiłował nas do końca i który dla naszego zbawienia umarł i zmartwychwstał, wzywa każdego z nas po imieniu, abyśmy wśród zmienności świata wznieśli nasze serca tam, gdzie są prawdziwe radości. Świadomy zbliżania się chwili rozstania z uczniami, Zbawiciel zapowiada posłanie przez Ojca Ducha Pocieszyciela, który pozostanie z nimi na zawsze. Od sakramentu chrztu i bierzmowania Duch Święty już jest między nami i pomaga nam zachowywać przykazanie Jezusa, czyli naśladować Jego postępowanie.
  1. Wczoraj dzieci klas III przystąpiły po raz pierwszy do Komunii Świętej. Otoczmy dzieci i ich rodziców naszą modlitwą, aby całe życie były blisko Pana Jezusa. W tym tygodniu dzieci mają tzw. „biały tydzień”. W poniedziałek, w kaplicy Miłosierdzia Bożego - klasa III A, we wtorek - klasa III B, w środę - klasa III C i w czwartek, w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, zakończenie białego tygodnia i rozdanie obrazków komunijnych dla wszystkich klas trzecich, w kościele św. Jana na Mszy św. o godz. 12.00.
  2. W czwartek w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego Msze św. w kościele św. Jana o godz. 10.30 i 12.00.
  3. W piątek Msze św. w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00. Wyjątkowo nie ma Mszy św. w kościele św. Jana.
  4. W sobotę zakończenie roku katechetycznego Mszą św. w auli Bromma Gymnasium o godz. 10.00. Po Mszy św. rozdanie świadectw ukończenia kolejnej klasy.
  5. Od 19 do 23 Czerwca organizujemy w oratorium „Quo Vadis” półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Karty zgłoszeniowe wyłożone są przy wyjściach z kościoła. Zapisy u ks. Włodzimierza.
  6. W sobotę, 3 czerwca przy stanicy harcerskiej na Järvafältet, odbędzie się piknik dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Piknik organizowany jest przez NHHP Kaszuby. Rozpoczęcie o godz. 11.00. W czasie pikniku: wspólne śpiewanie, gry, zabawy, atrakcyjna loteria. Będzie też czynny bufet: kiełbaski, kaszanka, harcerska grochówka itp. Serdecznie zapraszamy.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.