V Niedziela Zwykła 04 lutego 2018 r.

Wśród różnych wydarzeń i doświadczeń, których nie szczędzi nam życie, łatwo możemy ulec pokusie rezygnacji. Może nas zniechęcać, że mimo usilnych starań kolejny raz poddaliśmy się złu, którego wcale nie chcieliśmy. Nic jednak nie powinno stanąć ponad wymagania, które dyktuje Ewangelia, a ich wypełnianie nadaje sens życiu. Niech kolejna niedziela, którą przeżywamy, otwiera nas na doświadczenie Boga przychodzącego w sakramentalnym spotkaniu.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek - św. Agatę, dziewicę i męczennicę; we wtorek - Świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy; w sobotę - św. Scholastykę, dziewicę;
  2. Dziś tradycyjnie jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium "Quo Vadis". Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  3. W czwartek od g. 16.30 w Oratorium "Quo Vadis" katecheza dla klasy VII b.
  4. Zapraszamy na pierwsze spotkanie kursu przedmałżeńskiego w czwartek do Kaplicy Bożego Miłosierdzia przy Södermanagatan 52 na g. 18.30.
  5. W przyszłą niedzielę z racji II niedzieli miesiąca po Mszy św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
  6. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II serdecznie zaprasza w niedzielę 11 lutego o g. 18.00 na spotkanie przy pączkach do dużej sali parafialnej Katedry św. Eryka ul. Folkungagatan 46 (T-bana Medborgarplatsen)
  7. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.00.
  8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
  9. Pogrzeb: + Jan Pałka, w poniedziałek 5 lutego o g. 11.45 w Skogskapellet na Skogkyrkogården.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.