UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 11.06.2017 r.

Liturgia Kościoła kieruje nasze spojrzenia na tajemnicę Trójcy Świętej, która jest wspólnotą wzajemnej miłości. Jest ona wzorem relacji małżeńskiej oraz miłosnego dialogu. Dzisiejszy dzień ma także przypominać nam, że Trójca to jeden Bóg.  
  1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.
  2. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy dzieci do niesienia kwiatów.
  3. Rozpoczął się miesiąc czerwiec, w który to w sposób szczególny oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litanię do Serca Pana Jezusa odmawiamy przed Mszami św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego.
  4. Msze św. w ciągu tygodnia, w czasie wakacyjnym (do końca sierpnia), tylko rano o  godz. 10.00 w kaplicy Miłosierdzia Bożego, z wyjątkiem piątku, kiedy to tradycyjnie Msza św. jest w kościele św. Jana o godz. 18.00 oraz w sobotę w kaplicy o godz. 18.00. (Szczególnie dla tych, którzy nie mogą przyjść z różnych racji na niedzielną Mszę św.).
  5. Od 19 do 23 Czerwca organizujemy w oratorium „Quo Vadis” półkolonie letnie dla dzieci i młodzieży. Karty zgłoszeniowe wyłożone są przy wyjściach z kościoła. Zapisy u ks. Włodzimierza.
  6. Biblioteka Polska zaprasza do siedzimy „OPON” na Östermalmsgatan 75, T-bana Stadion, na kiermasz polskich książek używanych w sobotę 17 czerwca od godz. 14.00 do 17.00 i w niedziele 18 czerwca od godz. 10.00 do 16.00.
  7. Zapowiedzi: Joanna Krzyżowska i Marcin Duk zam. w Södertälje. Zapowiedź III
  8. Wszystkim solenizantkom i solenizantom całego tygodnia oraz tym, którzy obchodzą różne rocznice i jubileusze, składamy serdeczne życzenia; Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.