Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 18 czerwca 2017 r.

Dziś, kiedy podczas uroczystej procesji oddajemy cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie, mocniej uświadamiamy sobie, jak wielkim darem jest nieustanne przebywanie Pana pośród nas. Trzeba jednak podjąć wiele wysiłku duchowego i moralnego, aby Jezus Eucharystyczny mógł zamieszkać w nas. Uwielbiając Boga i dziękując mu za Sakrament Miłości, otoczmy naszą modlitwą głodnych chleba powszedniego i eucharystycznego.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę - św. Alojzego Gonzagę, zakonnika; w piątek - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z tej racji nie obowiązuje wstrzemięzliwość od pokarmów mięsnych; w sobotę - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, Msze św. w kaplicy o 10.00 i 18.00.
  2. Msze św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w ciągu tygodnia tylko o g. 10.00
  3. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, które odprawiane są w kaplicy przed Mszami św.
  4. Od jutra do 23 czerwca odbędą sie w oratorium "Quo Vadis" półkolonie dla dzieci i młodzieży. Karty zgłoszeniowe wyłożone są przy wyjściu z kościoła. Zapisy u ks. Włodzimierza.
  5. Jutro ministranci z ks. Adamem wyjeżdżają do Polski na kolonie ministranckie, otoczmy ich swoją szczególną modlitwą.
  6. Zapowiedzi: Kołowski Marcin i Kołowska Ewelina zd. Chałko zam. Ekerö. Zapowiedz I
  7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
  8. Dziękuję bardzo serdecznie wszystkim, którzy przygotowali dzisiejszą procesję Eucharystyczną. W sposób szczególny p. Stanisławowi Czerczakowi, który od lat dba, aby wszystko odbyło się bezpiecznie i pobożnie.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.