Niedziela Chrztu Pańskiego 07 stycznia 2018 r.

Dzisiaj w Kościele obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się czas zamyślenia nad tajemnicą wcielenia Syna Bożego. Czas życia toczy się jednak dalej. Chrześcijanin musi więc każdego dnia wracać do zródła i początku - do sakramentalnej łaski chrztu, którą został obdarowany - aby ożywiać i umacniać swoją wiarę. Podczas tej świątecznej Eucharystii podziękujmy Bogu za przyjęty przez nas sakrament chrztu. Polecajmy również dobremu Ojcu w niebie naszych rodziców, rodziców chrzestnych i szafarza, który udzielił nam tego sakramentu.
  1. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po Mszach św. zbieramy ofiary na Oratorium "Quo Vadis". Bóg zapłać za wszelkie ofiary.
  2. Jutro tj. 8 stycznia nie ma Mszy św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00
  3. W czwartek od g. 16.30 w Oratorium "Quo Vadis" katecheza dla klasy VIII b.
  4. W przyszłą sobotę katecheza dla dzieci i młodzieży zgodnie z rozkładem.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 12.00, jak w każdą drugą niedzielę miesiąca Apel Jasnogórski.
  6. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie zaprasza w niedzielę 14 stycznia o g. 18.00 na wspólny opłatek i śpiewanie kolęd w dużej sali katedralnej przy Katedrze św. Eryka,  Folkungagatan 46. T-bana Medborgarplatsen.
  7. Trwa okres odwiedzin duszpasterskich. Chętni, którzy chcą zaprosić księdza na kolędę, zgłaszają się do konkretnego księdza, aby ustalić czas i termin odwiedzin.
  8. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.00.
  9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
  10. Pogrzeb: + ks. Bogdana Wegnerowskiego SDB w poniedziałek 8 stycznia o g. 11.00 w Katedrze na Medborgarplatsen.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.