Niedziela Chrystusa Króla 26 listopada 2017 r.

W ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Wyrażamy przez to, że chcemy, aby Jezus Chrystus był naszym Panem i Królem. Oddajemy w Jego panowanie wszystkie płaszczyzny naszego życia i tym samym chcemy w swoim życiu pełnić wolę Boga i być wierni powołaniu, którym nas zaszczycił.

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w czwartek – św. Andrzeja Apostoła;
  2. W czwartek 30 listopada katecheza dla VIII b o g. 16.30 w oratorium Quo Vadis.
  3. Zachęcamy do trwania w modlitwie za zmarłych, za których modlimy się przed każdą Mszą św. w kaplicy Bożego Miłosierdzia.
  4. Z dalsza informujemy, iż Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie odbędą się od 10 do 17 grudnia i poprowadzi je ks. Tomasz Motyka.
  5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi św. w kościele św. Jana od g. 17.00, o g. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, następnie Msza św., a po niej spotkanie dla ministrantów i ich rodziców. W sobotę Msza św. w kaplicy o g. 10.00 wraz ze zmianą tajemnic Żywego Różańca. Intencja ogólna: modlić się będziemy o owocne przeżycie Rekolekcji Adwentowych oraz dobre przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Starajmy się pójść za głosem proroka Izajasza i „ przygotujmy drogę Panu, prostujmy ścieżki dla Niego”.
  7. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i wieczorem o g. 18.00. Msze św. w kościele św. Jana w piątki o g. 18.00 i w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w Katedrze na Medborgaplatsen o g. 17.00
  8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
  9. W tygodniu pogrzeb: + Helena Twardowska, w czwartek 30 listopada o g. 10.00, na Skogkyrkogården w Tronskapellet.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.