Niedziela Bożego Miłosierdzia 8 kwietnia 2018 r.

Przychodzimy dziś do świątyni, aby we wspólnocie wierzących spotkać się ze Zmartwychwstałym Zbawicielem. To spotkanie jest dotknięciem ran, ponieważ zmartwychwstały Jezus jest tym samym Jezusem, który cierpiał. Przychodzi bowiem ze śladami po gwozdzich i z poranionym bokiem. Dlatego też spotkanie z Nim  staje się okazją do zobaczenia naszych ran w świetle Jego Boskich ran. Jest tylko jeden warunek: Jezu, ufam Tobie.
  1. Dzisiaj w naszej wspólnocie gościmy ks. Czesława Banaszkiewicza z Warszawy, który przybył do nas z relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszko. Ks. Czesław wygłosi okolicznościowe homilie. Na każdej Mszy św. w kościele św. Jana oraz na Mszy św. w Katedrze o g. 17.00 będzie możliwość ucałowania relikwii bł. ks. Jerzego.
  2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, w piątek – Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
  3. Po Mszy św. o g. 12.00 - XXII Koncert "Dzieci Dzieciom" tradycyjnie organizowany przez harcerzy z NHHP "LS - Kaszuby". Dochód z koncertu przeznaczony jest na Dom Pomocy Społecznej dla dzieci - "Tęczowy Dom" w Ełku.
  4. Towarzystwo Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie zaprasza dziś na Mszę św. w intencji Ofiarodawców i Sympatyków Towarzystwa Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Sztokholmie, które odprawione będą w kościele św. Jana o g. 10.30 oraz w Katedrze św. Eryka o g. 17.00, po której odbędzie się spotkanie przy tradycyjnym jajku wielkanocnym przy śpiewie pieśni, w dużej sali katedralnej przy ul. Folkungagatan 46. T - bana Medborgarplatsen.
  5. Zarząd „Emmaus” organizuje bezpłatne korepetycje dla dzieci i młodzieży w wieku 7 – 19 lat, które będą się odbywały w Oratorium „Quo Vadis” w dniach 9 i 23 kwietnia oraz 7 i 21 maja w g. 17.30 – 19.30. Szczegółowe informacje na plakacie przy wyjściu z kościoła.
  6. W czwartek w Oratorium „Quo Vadis” katecheza dla klasy VII b o g. 16.30.
  7. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek o g. 18.00
  8. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.