IV Niedziela Wielkiego Postu 11 marca 2018 r.

Wielki Post przygotowuje nas do spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym – jest więc drogą przygotowującą do wielkiej radości. Jest to radość wypływająca z zadumy nad swoją relacją ze Zbawicielem i nad swoim życiem. Tym sposobem odnajdujemy nowy wymiar swojej codzienności w perspektywie nadziei. Ta nadzieja pozwala nam na odrzucenie smutku, abyśmy się nie smucili jak wszyscy, którzy nie mają nadziei.
 1. Dziś w naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje wygłosi ks. Dariusz Presnal – salezjanin z Piły. Życzymy ks. Dariuszowi światła Ducha Świętego, aby swoim słowem trafił do naszych serc, abyśmy jak najlepiej przygotowali sie do radosnych Świąt Wielkiej Nocy. Rozkład rekolekcji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.
 2. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dziś w kościele św. Jana i w Katedrze na Medborgarplatsen o g. 17.00, w ciągu tygodnia, rano o g. 10.00 w kaplicy i o g. 18.30 w Katedrze na Medborgaplatsen. W przyszłą niedzielę zakończenie rekolekcji na wszystkich Mszach św. w kościele św. Jana oraz w Katedrze o g. 17.00. W czwartek po Mszy św. rekolekcyjnej o g. 18.30, zapraszamy do Katedry na naukę, osoby biorące udział w Kursie Przedmałżeńskim.
 3. Dziś jak w każdą drugą niedzielę miesiąca po Mszy Świętej o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 4. Miesiąc marzec poświęcony jest czci św. Józefa. Po Mszach św. w kaplicy odmawiamy litanię do św. Józefa.
 5. W piątek w kaplicy po Mszy św. o g. 10.00 oraz w Katedrze św. Eryka o g. 18.30 wraz z Chorwacką Misją Katolicką, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a po nim Msza św. rekolekcyjna. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o g. 9.00 śpiewamy Gorzkie Żale.
 6. W czwartek katecheza dla kalsy VIII b w Oratorium „Quo Vadis” .
 7. Zapraszamy w sobotę 24 marca do Bromma Gimnazjum na g. 11.00 oraz w niedzielę 25 marca do Oratorium „Quo Vadis” na pokaz filmu dokumentalnego Grzegorza Brauna pt. „Luter i rewolucja protestancka” – wstęp wolny. Dla zapewnienia właściwej ilości miejsc dla każdego seansu, prosimy o dokonanie rezerwacji internetowej. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 8. Polferries do zapoznania się z ofertą na lato 2018 – Pakiet na lato w obie strony 4 osoby, kabina i samochód 4903 sek.
 9. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątek w Katedrze o g. 19.00
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Pogrzeb: + Tadeusz Węgrzyn l. 73, w środę 14 marca o g. 11.00 w katolickiej kaplicy na Solnej.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.