III NIEDZIELA ZWYKŁA 27. 01. 2013 r. (Uroczystość Świętego Jana Bosko)

Kościół jest rodziną Bożą w świecie. W tej rodzinie nie powinno być nikogo, kto cierpiałby z powodu braku tego co konieczne. Brak zaufania wobec mocy Pana Boga rodzi w nas lęk, złość i zgorzknienie. Św. Jan Bosko swoim zapałem i optymizmem dokonał spraw wielkich; dając dom, wychowanie i przyjaźń wielkiej rzeszy dzieci i młodzieży z całego Turynu i okolic, prowadził je do świętości. „A zatem, dopóki mamy czas, czyńmy dobrze wszystkim, a zwłaszcza naszym braciom w wierze”
 1. W przyszłą niedzielę, 3 lutego, będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w Polsce świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Święto to obchodzone jest w Kościele katolickim prawdopodobnie od IV w. na pamiątkę ofiarowania Pana Jezusa w świątyni jerozolimskiej. Począwszy od IX w. wierni przynoszą do Kościoła świece, które symbolizują Chrystusa - „jedyną światłość prawdziwą, która oświeca każdego człowieka, gdy na świat przychodzi”.
 2. W tym tygodniu w liturgii czcimy także: w poniedziałek (28 stycznia) - św. Toma­sza z Akwinu, kapłana i Doktora Kościoła; w czwartek (31 stycznia) - św. Jana Bosko, kapłana. Założyciela naszego Zgromadzenia Zakonnego – księży salezjanów.
 3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota mie­siąca. Przypominamy młodzieży i dzieciom o praktykowaniu pierwszych piątków miesiąca.
 4. W piątek 1 lutego wg kalendarza liturgicznego w Szwecji przypada wspomnienie św. Błażeja, który jest patronem wszystkich chorujących na gardło. W tym dniu odbędzie się specjalne błogosławieństwo wszystkich chorujących na gardło.
 5. 2 lutego, w pierwszą sobotę miesiąca, Msza św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego, połączone ze zmianą Tajemnic Żywego Różańca; int. ogólna – modlić się będziemy za wszystkie rodziny, które w tym roku zaprosiły kapłanów na kolędę.
 6. W sobotę, 2 lutego o godz. 11.30 w oratorium nauka j. szwedzkiego wyjątkowo dla dwu grup – początkującej i zaawansowanej.
 7. Zapraszamy dzieci na bal karnawałowy, który odbędzie się w oratorium „Quo Vadis” w przyszłą sobotę 02 lutego od godz. 1500.
 8. Informujemy, że w Åkersberga Msze św. w j. polskim o godz. 13.00 będą odprawione w następujące dni – 17 lutego, 10 marca, 28 kwietnia, 12 maja i 9 czerwca.
 9. We wtorki o godzinie 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież na zajęcia plastyczne do oratorium "Quo Vadis".
 10. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o godz. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o godz. 18.00. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy o godz. 10.00 i 18.00.
 11. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 12. Organizujemy kolonie letnie dla dzieci i młodzieży z Polskiej Misji Katolickiej w Zakopanem i na Słowacji. Termin 17 do 28 czerwca br. bliższe informacje i zgłoszenia u ks. Pawła. Ilość miejsc jest ograniczona.
 13. W zakrystii są do odebrania zamówione książki p. Krzysztofa Ziemca „Wszystko jest po coś”.
 14. Pogrzeb: +Edward Karczewski, w czwartek 31 stycznia o godz. 11.00 w katolickiej kaplicy na Solnej.
 15. Spotkanie Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się 9 lutego o godz. 11.00 w auli we Frans Schartuas Gymnasium.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.