III Niedziela Wielkiego Postu 4 marca 2018 r.

    Wielkopostna droga, na której jesteśmy zaproszeni do kontemplowania Tajemnicy Krzyża, polega na upodobnieniu się do śmierci Chrystusa, aby przeżyć głębokie nawrócenie: pozwolić się przemienić przez działanie Ducha Świętego oraz ukierunkować w zdecydowany sposób naszą codzienność według woli Boga. Okres Wielkiego Postu jest więc dogodnym momentem, aby na nowo uznać naszą słabość.

 1. Dziś jak w każdą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszach Świętych zbieramy ofiary na Oratorium „Quo Vadis”. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 2. Miesiąc marzec poświęcony jest czci św. Józefa. Po Mszach św. w kaplicy odmawiamy litanię do św. Józefa.
 3. W piątek w kaplicy po Mszy św. o g. 10.00 oraz w kościele św. Jana po Mszy św. o g. 18.00, nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które wszystkich zapraszamy. Natomiast w każdą niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy św. o g. 9.00 śpiewamy Gorzkie Żale.
 4. W sobotę katecheza dla dzieci i młodzieży wg. rozkładu. Jest to katecheza rekolekcyjna.
 5. Od przyszłej niedzieli w naszej wspólnocie rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje poprowadzi ks. Dariusz Presnal – salezjanin z Piły. Rozkład rekolekcji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę jak w każdą druga niedzielę miesiąca po Mszy Św. o g. 12.00 Apel Jasnogórski.
 7. Zapraszamy do Oratorium „Quo Vadis” w poniedziałek 5 marca na g. 17.00 na korepetycje dla dzieci i młodzieży od kl. 1 do 9. Korepetycje będą prowadzone z różnych przedmiotów przez studentów wyższych uczelni. Korepetycje odbywają się w co drugi poniedziałek.
 8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim ludziom dobrej woli oraz sponsorom, którzy pomogli w zorganizowaniu półkolonii w Oratorium „Quo Vadis”, zimowisku ministranckim w Idre oraz harcerskim w Hassela. Niech Bóg wynagrodzi swym błogosławieństwem okazane serce.
 9. Msze św. w kościele św. Jana w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w piątki o g. 18.00.
 10. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
 11. Pogrzeb: + Halina Nozdryn l. 67, w czwartek 8 marca o g. 11.45 w Uppståndelsekapellet na Skogkyrkogården.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.