I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2017 r.

Czas Adwentu, który rozpoczyna się w dzisiejszą niedzielę, jest czasem oczekiwania, który ma przygotować nas do ponownego przeżycia i świętowania niezwykłego wydarzenia, jakim jest Boże Narodzenie. Bóg przychodzi do nas i wchodzi w naszą historię. W tym czasie radosnego przygotowania Kościół żarliwie woła: Marana tha – „przyjdź, Panie” po to, by wzbudzić w naszych sercach głębokie pragnienie, które towarzyszyło pierwszej wspólnocie chrześcijańskiej oczekującej powtórnego przyjścia Mesjasza.
  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Barbarę, dziewicę i męczennicę; w środę – św. Mikołaja, biskupa; w czwartek – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; w piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  2. W czwartek 7 grudnia katecheza dla VIII b o g. 16.30 w oratorium Quo Vadis.
  3. Zapraszamy na Msze św. roratnie, które w tym tygodniu będą sprawowane w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00.
  4. Rekolekcje Adwentowe w naszej wspólnocie odbędą się od 10 do 17 grudnia i poprowadzi je ks. Tomasz Motyka. Program rekolekcji wyłożony jest przy wyjściu z kościoła wraz z rozkładem nabożeństw podczas okresu Bożego Narodzenia.
  5. Informujemy, iż ks. Ryszard Flakiewicz dotychczasowy Rektor Polskiej Misji Katolickiej w Sztokholmie złożył na ręce ks. Biskupa Andersa Arboreliusa rezygnację z pełnionej funkcji ze względów zdrowotnych i przebywa na urlopie. Ks. Biskup powierzył funkcję Rektora Polskiej Misji Katolickiej ks. Pawłowi Drążykowi. Księdzu Ryszardowi dziękujemy serdecznie za dotychczasową posługę, trud i ogrom włożonej pracy duszpasterskiej i życzymy jednocześnie wielu łask i Bożego błogosławieństwa.
  6. Msze św. w ciągu tygodnia w kaplicy Bożego Miłosierdzia o g. 10.00 i wieczorem o g. 18.00. Msze św. w kościele św. Jana w piątki o g. 18.00 i w niedziele o g. 9.00, 10.30 i 12.00 oraz w Katedrze na Medborgaplatsen o g. 17.00
  7. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom całego tygodnia, oraz tym, którzy świętują różne rocznice i jubileusze, składamy moc najlepszych życzeń i błogosławieństwa Bożego.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.